Det lilla mjukvaruföretaget

Med stor passion

Vilka vi är

LJ System är ett litet mjukvaruföretag i centrala Lund som utvecklar affärssystem för Svenska kyrkan och skolan.
Vi är idag ett gäng på 15 glada kollegor som alla delar vår passion för att skapa avancerade men lättanvända system för att underlätta arbetet i er verksamhet!

Vi på LJ System

Abbum

Abbum är ett verktyg för att med hjälp av bilder, filmer och texter dokumentera den pedagogiska verksamheten i förskolan. Smarta och lättanvända funktioner så som den inbyggda läroplanen för förskolan och möjligheten att skapa dokumentation för grupper av barn gör att den pedagogiska dokumentation underlättas och snabbas upp avsevärt.

Läs mer

FAS

FAS Församlingsadministration är det ledande affärssystemet för Svenska Kyrkan. Det används dagligen av över 3000 anställda i över 300 församlingar.

Läs mer

Det finns mycket tid att
vinna med FAS

Malin Gunnarsson

Förvaltningschef Kvistofta församling
Läs hela kundcaset

Våra medarbetare

Anders Fajersson

Anders Fajersson

Utveckling Abbum

anders@ljsystem.se
046-14 84 00

Andreas Friberg

Andreas Friberg

VD

andreas@ljsystem.se
046-276 53 40

Anna Lindborg

Anna Lindborg

Kundstöd FAS

anna@ljsystem.se
046-14 84 00

Birgitta Walther Borg

Birgitta Walther Borg

Vice VD

birgitta@ljsystem.se
046-14 84 00

Göran Dahl

Göran Dahl

Utveckling FAS

goran@ljsystem.se
046-14 84 00

Jan Friberg

Jan Friberg

Utveckling FAS

jan@ljsystem.se
046-14 84 00

Johan Sahlin

Johan Sahlin

Tekniskt kundstöd FAS / Kartor

johan@ljsystem.se
046-378 02 03

Julia Almevi Munther

Julia Almevi Munther

Kundstöd FAS

julia@ljsystem.se
046-14 84 00

Lena Friberg

Lena Friberg

Kundstöd FAS

lena@ljsystem.se
046-14 84 00

Marie Gustafsson

Marie Gustafsson

Kundstöd FAS /Ekonomi

marie@ljsystem.se
046-14 84 00

Niklas Falemar

Niklas Falemar

Utvecklingschef

niklas@ljsystem.se
046-14 84 00

Peter Karlsson

Peter Karlsson

Utveckling FAS

peter@ljsystem.se
046-14 84 00

Sandra Friberg

Sandra Friberg

Kundstöd FAS / Marknadsansvarig

sandra@ljsystem.se
046-261 01 54

Tina Hagård

Tina Hagård

Utveckling FAS

tina@ljsystem.se
046-14 84 00

Tobias Blixt

Tobias Blixt

Tekniskt kundstöd FAS

tobias@ljsystem.se
046-378 02 28

Lediga tjänster

Fullstack Developer

Vi strävar ständigt efter att bli ännu bättre och driva branschen framåt. Nästa steg i denna utveckling ger oss nu behov av att utöka ett av våra två utvecklingsteam med ytterligare en driven kollega.

Läs mer
0
Anställda
0
Användare
0
Rader kod
0
Procent passion

Kontakta oss

Hör gärna av er ifall ni har några frågor kring oss eller våra produkter.
Ni når oss lättast via telefon eller e-post, men det går även bra att kontakta oss via sociala media.
All kontaktinformation ni behöver hittar ni här under.


Klostergatan 14L, 222 22 Lund
info@ljsystem.se
046 - 14 84 00